17° Açık

Uyku sırasında bel ve sırt ağrısından kurtulmak mümkün mü?

Uyku uyuma şekliniz gün içinde yaşadığınız bel ve sırt ağrılarının hafiflemesine yardımcı olur. Gün boyu yaşanan koşturmaca, ağırlık kaldırma ya da bilinçsizce yapılan spor genellikle bel ve sırt bölgesinde ağrıların yaşanmasına neden olur. Bel fıtığı rahatsızlığı olanlar ise atakları sırasında gece uykudan uyanacak kadar ağrı çeker. Peki, uyku pozisyonu bu ağrılarının hafiflemesine yardımcı oluyor desek […]
Sağlık - 26 Mayıs 2019 23:16 A A

Uyku uyuma şekliniz gün içinde yaşadığınız bel ve sırt ağrılarının hafiflemesine yardımcı olur.

Gün boyu yaşanan koşturmaca, ağırlık kaldırma ya da bilinçsizce yapılan spor genellikle bel ve sırt bölgesinde ağrıların yaşanmasına neden olur. Bel fıtığı rahatsızlığı olanlar ise atakları sırasında gece uykudan uyanacak kadar ağrı çeker. Peki, uyku pozisyonu bu ağrılarının hafiflemesine yardımcı oluyor desek inanır mısınız?

Boyun ve sırt ağrısı

Gün boyu yaşadığınız boyun ve sırt ağrısını uyku sırasında tedavi edebilirsiniz. Başınızın altına ve tam dizininiz altına gelecek şekilde yastık yerleştirin. Ağrıdan kurtulmak için tüm gece sırt üstü baş ve diz altınızda yastık bulunarak uyumanız gerekiyor.

Bel ağrısı

Bel ağrısı yaşam kalitesini son derece olumsuz etkiler. Gün boyu yaşanan bel ağrısı fıtıktan kaynaklanıyorsa ağrı farklı bölgelere de vurabilir. Bu şiddetli ağrı bazı geceler uykudan bile kaldırır. Bel ağrılarını hafifletmek için uyku pozisyonu son derece önemlidir. Yan yatıp bir yaptığı dizlerinizin arasına sıkıştırın. Bu yöntem ağrılarınızı bir hayli azaltacaktır.

Şiddetli bel ağrısı

Bel ağrısı şiddetiniz çok yüksekse uyku pozisyonunuz ise biraz karmaşık olacaktır. Yatağa oturun arkasına bir ya da iki yastık yerleştirin. Belinizi biraz aşağı doğru kaydırın. Diz kapağı altınıza ve ayak bileklerinize iki ayrı yastık daha yerleştirin.

Şimdiden geçmiş olsun.

Bu haber 194 kez okundu.
Sağlık - 23:16 A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  YÜCEL YALÇINKAYA; “BUGÜN DAHA BÜYÜK PROJELERİN STARTINI VERİYORUZ..”
  YÜCEL YALÇINKAYA; “BUGÜN DAHA BÜYÜK PROJELERİN STARTINI VERİYORUZ..” Kuruluşunun ardından pandemi sürecine rağmen ses getiren çalışmalara imza atan Anadolu Birleştirici Sanayici ve İşadamları Derneği ASİAD, ikinci genel kurulunu gerçekleştirerek kurucu başkan Yücel Yalçınkaya ve yönetimine güven tazeledi. Birbirinden seçkin konukların katıldığı kongrede konuşan Başkan Yalçınkaya, “Uluslararası yeni projelerin startını bugün veriyoruz” dedi. Merkezi İstanbul Çekmeköy’de […]
 • 02
  ASİAD Heyetinden T.C. Devet Demiryolları Genel Müdürlüğüne Ziyaret
  ASİAD Genel Başkanı Yücel Yalçınkaya, Beraberindeki Başkan Yardımcıları Fahri Yağlı, Sedat Erdem ve Yönetim Kurulu üyesi  Yaşar Karataş  ile birlikte Devlet Demir Yollar Genel Müdürü Ali İhsan Uygun’u makamında ziyaret ettiler. Yapılan görüşmede Asiad’ın Faliyetleri hakkında bilgi sunumu yapıldı. Ziyarettten duydugu memnuniyeti dile getiren DDY Gn. Md. Uygun ASİAD’IN çalışmalarını ilgi ile takip ettiğini belirterek, […]
 • 03
  ASİAD’tan ATO Başkanı Gürsel BARAN’ a Makamında Ziyaret
  ATO Başkanı Gürsel BARAN, ASİAD Genel Başkanı Yücel Yalçınkaya ve beraberindeki Yönetim Kurulu Üyelerini makamında ağırladı. Görüşmede, ATO Başkan Yardımcısı Temel Aktay ile Yönetim Kurulu Üyesi Nuh Acar da yer aldı.
 • 04
  Asiad’tan İstanbul Emniyet Müdürümüz Sn Zafer Aktaş Bey’e Ziyaret
  İstanbul Emniyet müdürümüz Sn Zafer Aktaş Bey’i Asiad (Anadolu birleştirici ve sanayici iş dünyası makamında ziyaret etti. İstanbul gibi metropol bir şehrin güvenliğini en üst düzeyde sağlayan kıymetli İstanbul emniyet müdürü Zafer Aktaş, Asiad başkan yardımcıları ile yönetim kurulu ziyaret ederek İstişareler de bulundu.
 • 05
  İngiltere’de ırkçılık suçlamalarının ardından sosyal medyada ‘monarşinin kaldırılması’ çağrıları yapılıyor
  İngiltere Kraliçesi Elizabeth’in torunu Prens Harry ve eşi Meghan Markle’ın Kraliyet’i ırkçılık ile suçlamasının ardından sosyal medyada “monarşinin kaldırılması” çağrısı yapılırken, Buckingham Sarayı’nın iddiaları soruşturması istendi. LONDRA (AA) – İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth’in torunu Sussex Dükü Prens Harry’nin eşi Meghan Markle’ın oğluna “ten renginin koyu olacağı” endişesiyle “prens” unvanının verilmediği” yönündeki açıklaması, Kraliyet’e yönelik tepkiye […]