-1° Açık

Ünal Karaman’la 2 yıl daha

Süper Lig’in Karadeniz temsilcisi Trabzonspor, Teknik Direktör Ünal Karaman ile 2 senelik sözleşme imzaladı. Trabzonspor, Teknik Direktörü Ünal Karaman ile iki yıllık sözleşme imzaladı. Mehmet Ali Yılmaz Tesislerinde düzenlenen imza törenine kulüp başkanı Ahmet Ağaoğlu’da hazır bulundu. İmza töreninin ardından açıklamalarda bulunan başkan Ahmet Ağaoğlu, geçtiğimiz sezon teknik direktör Karaman’la konuştukları zaman uzun bir süreçten geçileceğini ifade ettiklerini belirterek, “Bir […]
Spor - 6 Haziran 2019 20:49 A A
Süper Lig’in Karadeniz temsilcisi Trabzonspor, Teknik Direktör Ünal Karaman ile 2 senelik sözleşme imzaladı.

Trabzonspor, Teknik Direktörü Ünal Karaman ile iki yıllık sözleşme imzaladı.

Mehmet Ali Yılmaz Tesislerinde düzenlenen imza törenine kulüp başkanı Ahmet Ağaoğlu’da hazır bulundu.

İmza töreninin ardından açıklamalarda bulunan başkan Ahmet Ağaoğlu, geçtiğimiz sezon teknik direktör Karaman’la konuştukları zaman uzun bir süreçten geçileceğini ifade ettiklerini belirterek, “Bir yeniden yapılanmada altyapıya önem veren oradan yetiştirdiği futbolcuları Trabzonspor ilke ve ülkülerini benimsemiş aynı aidiyet duygusuyla hizmet edecek olan bir kadroyla kurgusuyla ileriye taşımak için hep birlikte çalışmaya başlamıştık” dedi.

“Hocamıza teknik direktörlük ötesinde yükler yükledik”

Yaşanan süreçte Karaman’a teknik direktörlüğün üstünde ve ötesinde yük ve sorumluluk yüklendiğinin de farkında olduklarının altını çizen Başkan Ahmet Ağaoğlu, zor ve sıkıntılı süreçleri camia olarak atlatmaya çalıştıklarını belirterek, “Herkesin fedakarlık yapması gerekiyordu. Bu anlamda hocamıza çok teşekkür ediyorum. Tamam başkanlık da Trabzonspor’da biraz sıkıntılıdır, zordur ama en zor olanı Türkiye’de teknik direktörlüktür, hele Trabzonspor’da bu çok daha zor ve çok daha farklıdır. Allah’a şükür belirli bir noktaya kadar getirdik. Hem teknik heyetimiz hem oyuncularımız çok büyük özveri gösterdiler. Bundan sonrası için biraz daha önümüz temiz, önümüzü biraz daha süpürerek biraz daha umut ve biraz daha farklı bakarak inşallah kafamızdaki düşüncelerimizin hem kulübün idari yapısına hem de sahaya yansıtabilecek bir pozisyonda olabileceğimizi düşünüyorum. Hocamızla biraz uzun sürdü. Yaklaşık olarak 2 aydır sürekli olarak profesyonelle kadro yapılanmasını, altyapının yapılanmasını nasıl şekilleneceği, nasıl daha efektif olarak çalıştıracağımızı çok uzun zaman hatta Ramazan ayında da sabah 6’lara kadar birlikte münazara ettik. Bütün arzumuz camianın gurur duyacağı beğeni ile izleyeceği bir profesyonel kadro oluşturmak. Ve bunun devamlılığını, sürdürülebilirliğini sağlamak. Allah inşallah mahcup etmez. Hocamız yönetim olarak her şeyiyle güvendiğimiz, inandığımız, sağlam karakterli ve yönetimin işini kolaylaştıran bizimle birlikte aynı düşünce yapısına sahip olan ve aynı özveriyle hizmet eden bir insan. Trabzonspor’un bu tür şansları da var. Trabzonspor’a gönül vermiş insanların farklı duyguları bir tarafa bırakıp Trabzonspor’un zor dönemlerinde hizmet etmek ve Trabzonspor’un sıkıntılı süreçten çıkması için elinden gelen gayreti sarf eden insanlar var camianın içinde. Zaten bu kadar ağır sıkıntılar yaşayan bir kulübün ayakta kalması mümkün olmazdı. Hocamız da kulübün bu neferlerinden birisi. Bizimle beraber tekrar 2 yıllık birlikteliği imzaladığı için Hocamız çok teşekkür ediyorum” açıklamasını yaptı.

“Hocamızın yanındayız”

Başkan Ağaoğlu, deneyimli teknik direktörün her zaman destek olacaklarını aktararak, “Kendisine yönetim adına şu sözü veriyorum, her şeyiyle arkasındayız, yanındayız, sağındayız, solundayız. Ama her şeyden önemlisi birlikte ve yan yanayız. Bu hocamızın arkasındayız lafı, Türk futbol aleminde zaman zaman farklı yorumlanır ama şöyle söyleyeyim; hocamızla birlikte sloganımız yan yanayız. Kendisine çok teşekkür ediyorum. Allah yardımcısı olsun, Allah hepimizin yardımcısı olsun” diye konuştu.

“Görüştüğümüz oyuncular var”

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, transferde 3 milyon Euro’nun üzerinde bir bonservis bedeli ödemelerinin söz konusu olmayacağını belirterek, “Görüştüğümüz oyuncular var, yüzde 80-90 anlaşma noktasına yaklaştığımız, oyuncular var. Görüşmelerimizin devam ettiği oyuncular var. Politikamız ise, mevcut yönetimin başlı başına almış olduğu bir karar değil. UEFA’nın FFP anlaşmalarına da sadık kalmamız doğrultusunda. Bizim bu sene 2-3 maksimum 3 milyon Euro’nun üzerinde bonservis bedeli ödeme şansımız yok, öyle bir şey yaptığımız anda kulübün geleceğine kulüp başkanı olarak ihanet etmiş olurum. Bu açık ve nettir. Kulübün geleceğini karartmış olurum. Sadece borçlanma açısından değil. Takımımızın TFF’nin lisans yönetmeliği ve UEFA’nın yönetmeliğinin dışına çıkarak ihanet etmiş olurum” değerlendirmesini yaptı.

Başkan Ağaoğlu, izleme ekibi ve teknik heyetin transferle ilgili çalışmalarını sürdürdüğünü belirterek, “Paranız yoksa niye geldiniz deniyor, başkan dediğin transfer yapar’ deniyor. Yapılan transferde kulüp şampiyon olmuş kadar sevinen bir kitle oluşturduk maalesef. Bonservisi olmayan mümkünse veya bonservis bedeli olarak maksimum 6 transfer ya da 7 transfer gençleri de buna dahil ederek harcanacak para 3 ama ben da 2 ile sınırlamak niyetindeyim. Böyle bir transfer politikası izleyeceğiz. İsimler üzerine son derece hassas çalışıyoruz. İzleme ekibimiz, teknik heyet. Hocamız hiçbir zaman için bir günden bugüne tek isim empoze etmişliği yoktur. Biz de mali kriterler ölçüsünde en iyisini yapmaya çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

“Kaldığımız yerden devam etmek istiyoruz”

Ellerindeki kadroyu muhafaza etmek istediklerini dile getiren Ağaoğlu, gelecek yıl ile ilgili de şu ifadelere yer verdi:

“Kadroya takviye yapmak ve mücadelemize kaldığımız yerden devam etmek istiyoruz. Beklentinin yüksek olduğunu biliyoruz ama gerçeklerden de uzaklaşmamamız lazım. Siz zirve için mücadele ederken en az 4-5 takım daha zirve için mücadele edebiliyor. Camianın önüne gerçekler konulduğu zaman, iyi niyet ve özveriyle hareket edildiği zaman iyi şeyler oluyor. Gerçeklerle yola çıkmak ve o şekilde devam etmek zorundayız. Sadece temel atıldı. 5 katlı binanın sadece temeli atıldı bu sene. Bu temelin üzerine 5. katı koyamayız. Eğer çok mahir ustalarla taşeronlarla çalışırsak belki 2. katını tamamlayabiliriz. Onun için sabır ve destek. Başka bir beklentimiz yok. Bu sabır beklentisi içinde Trabzonspor hiçbir zaman zirve yarışından kopmayacak. Kadromuzu muhafaza edeceğiz. Bu sene biz bu kadrodan oyuncu verme düşüncesinde değiliz. Rakamlar konuşulmuş, Lille’den teklif geldi doğrudur. Bana göre de Lille kulübünün verebileceği maksimum paraya yakın bir para teklif edilmiştir. Ama zaten öyle bir paraya bu kalibredeki oyuncuları gönderme şansımız yok. Bu bir, ikincisi oyuncularımıza önümüzdeki sezon içerisinde bu kadroda ihtiyacımız var. Paramız var mı, yok. Ama inancımız var. Hedeflerimiz var. Dolayısıyla o hedefler doğrultusunda taviz vermek düşüncesinde değiliz.”

Ünal Karaman: Zorluklar imkanları doğurdu

Teknik Direktör Ünal Karaman bir sezon boyunca oyuncularıyla sevinci, hüznü paylaştıklarını belirterek bulundukları yerin önemli bir derslik olarak geçtiğini söyledi. Trabzon’un farklı bir şehir olduğuna değinen Karaman, “Eğer dokusunu bozma adına ısrarcı olmazsak, bu şehir her şeyiyle farklı bir şehir” dedi.

Karaman başta yönetim kurulu olmak üzere kendilerine destek veren herkese de teşekkür ederek, “Onlar olmazsa biz olmayız. Bizim hem profesyonel manadaki yaşayışımızı hem de hayat standartlarımızı kolaylaştırmak için camiaya iyi hizmet verebilme noktasında hep önümüzü açtılar, önümüzü süpürdüler, önümüzde pislik bırakmamaya gayret gösterdiler. Bu anlamda başkanıma, yönetim kurulu arkadaşlarıma ve bütün emekçilerimize teşekkür ediyorum” diye konuştu.

“Zorluklar imkanları doğurdu”

Trabzonspor’a hizmet etmekten büyük mutluluk duyduğunu söyleyen Karaman, zaman zaman yaşanan zorlukların bazen imkan ve fırsatları da beraberinde getirdiğini dile getirdi. Sorumluluklarını da bildiklerini söyleyen Karaman, şöyle konuştu:

“Hiçbir zaman kaz tüyü yataklarda, mükemmel ortamlarda mükemmel maddi ortamlar sunulmadı bize. Geçmişte yaşadıklarımız ve bugüne baktığımda sporculuk duruşundan asla taviz vermeyen, her gün öğrenmeye gayret eden bir öğrenci grubum vardı. Öğrenmeye de devam edecekler, tıpkı bizler gibi. Biz de bu oyuncu grubu olduğu sürece saha içerisinde de mücadele eden taraftar grubu olduğu müddetçe şehrimizi en iyi şekilde temsil etmeye çalışacağız. Her oyuncu bizim için çok değerli. Bunun içerisinde bizim üzülerek gönderdiğimiz oyuncular da dahil bütün çabamız onları kazanma adına olur.”

“Ben oyuncu istemem kriter belirlerim”

Teknik Direktör Ünal Karaman, yönetimden transfer anlamında oyuncu istemediğini sadece kriterleri belirleyerek ilettiğinin altını da çizerek, “Ben bir tane oyuncu istemedim. Ben kriter belirlerim. Bir, aile sıcaklığını sağlayacak oyuncu, iki bölgesel pozisyonda bizim ihtiyacımız olan takım kimyasına destek verebilecek oyuncu. Burada bizim profesyonellerimiz var onlar takip ediyorlar. Başkanımız, yönetim kurulu üyelerimiz, bu konuyla ilgili insanlar var, bunların değerlendirmesiyle beraber biz transfer politikasını oluşturacağız. Onların değerlendirmesiyle transfer politikasını belirleyeceğiz” ifadelerini kullandı.

Bu haber 87 kez okundu.
Spor - 20:49 A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Bakan Varank ‘sanayide elektrik tüketimi düştü’ iddialarına rakamlarla cevap verdi
  Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, bir televizyon kanalında sarf edilen “Sanayide üretim arttıysa elektrik tüketimi neden düştü?” eleştirilerine rakamlarla yanıt verdi. ANKARA (AA) – Bakan Varank, Twitter hesabından yaptığı paylaşımında, “Yalan habercilikte ihtisaslaşmış FOX televizyonu, yine gerçekleri eğip bükerek vatandaşımızın aklını bulandırma peşinde. Pandemiye rağmen Türkiye’nin sanayi üretimi artıyor. Tüm veriler de bu artışı […]
 • 02
  Ukrayna Dışişleri Bakanı Kuleba: Türkiye destek vermese Ukraynalı denizcilerin tahliyesi mümkün olmazdı
  Ukrayna Dışişleri Bakanı Kuleba, Libya’da alıkonulan Ukraynalı denizcilerin ülkelerine dönüşüne ilişkin, “Kesin bir şekilde söyleyebilirim ki Türk partnerlerimizin desteği olmadan operasyonun nihai başarısı mümkün olamazdı.” dedi. KIEV (AA) – Ukrayna Dışişleri Bakanı Dmitro Kuleba, çevrimiçi olarak gerçekleşen basın toplantısında medya mensuplarının soruların yanıtladı. AA muhabirinin “Türkiye’nin yardımıyla 4 Ukraynalı denizcinin ülkelerine tahliye edilmesi hakkında yorumunuz […]
 • 03
  THY uçuş trafiğiyle 13 Ocak’ta Avrupa’nın zirvesinde yer aldı
  Türk Hava Yolları (THY), 543 uçuşla 13 Ocak Çarşamba günü Avrupa’da en çok uçuş gerçekleştiren havayolu şirketi oldu. İSTANBUL (AA) – Avrupa Hava Seyrüsefer Emniyeti Teşkilatı (EUROCONTROL)’un yayınladığı verilere göre, bayrak taşıyıcı havayolu şirketi Türk Hava Yolları, dün 543 uçuşla Avrupa’nın zirvesinde yer aldı. THY Genel Müdürü Bilal Ekşi de Twitter’den yaptığı paylaşımda, “Sizin için […]
 • 04
  ABD’de Kovid-19’dan ölenlerin sayısı 394 bini geçti
  ABD’de Kovid-19 salgını nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı son 24 saatte 4 bin 170 artarak 394 bin 35’e yükseldi. New York (AA) – ABD’de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı son 24 saatte 4 bin 170 artarak 394 bin 35’e yükseldi. Kovid-19 verilerinin derlendiği “Worldometers” internet sitesine göre, ABD’de virüs tespit edilen kişi […]
 • 05
  Borsa güne düşüşle başladı
  Borsa güne düşüşle başladı Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, güne yüzde 0,63 değer kaybederek 1.536,82 seviyesinden başladı. İSTANBUL (AA) – Açılışta BIST 100 endeksi, önceki kapanışa göre 9,78 puan ve yüzde 0,63 azalışla 1.536,82 puana geriledi. Bankacılık endeksi yüzde 1,03 ve holding endeksi yüzde 0,55 düşüş kaydetti. Sektör endeksleri arasında en fazla kazandıran yüzde 1,51 […]