Açık

PKK’dan Türkiye’ye küstah adım! Yeniden örgütleniyorlar…

Kuzey Irak’ta, Arapça ve Kürtçe bildiri okuyan yüzü kapalı bir PKK’lı Türkiye’ye karşı ‘Güney Kürdistan Öz Savunma Güçleri’ ismiyle bir güç kurulduğunu duyurdu. Kuzey Irak’ta, PKK’ya bağlı ‘Güney Kürdistan Öz Savunma Güçleri’ ismiyle bir güç kurulduğu duyuruldu. Savunma gücünün kurulmasıyla ilgili Arapça ve Kürtçe bildiri okuyan yüzü kapalı bir PKK’lı, Kürdistan Bölgesi’nde Türkiye’ye ait tüm […]
Gündem - 28 Haziran 2019 08:41 A A
Kuzey Irak’ta, Arapça ve Kürtçe bildiri okuyan yüzü kapalı bir PKK’lı Türkiye’ye karşı ‘Güney Kürdistan Öz Savunma Güçleri’ ismiyle bir güç kurulduğunu duyurdu.

Kuzey Irak’ta, PKK’ya bağlı ‘Güney Kürdistan Öz Savunma Güçleri’ ismiyle bir güç kurulduğu duyuruldu. Savunma gücünün kurulmasıyla ilgili Arapça ve Kürtçe bildiri okuyan yüzü kapalı bir PKK’lı, Kürdistan Bölgesi’nde Türkiye’ye ait tüm noktaların hedef alınacağını söyledi.

PKK’ya yakın medyada organlarında yer alan habere göre, Kuzey Irak’ta PKK’ya bağlı ‘Güney Kürdistan Öz Savunma Güçleri’ ismiyle bir güç kurulduğu duyruldu.

‘Öz Savunma Gücü’

Arapça ve Kürtçe bildiri okuyan yüzü kapalı bir grup, kendileri Güney Kürdistan Öz Savunma Gücü olarak tanımlayarak, “Güney Kürdistan yöneticilerinin Türkiye’nin işgalciliğine karşı sessizliği karşısında Güney Kürdistan Öz Savunma Gücü’nü kuruldu” denildi.

Kürdistan Bölgesi’nde Türkiye’ye ait tüm noktaların hedef alınacağını kaydeden grup, Kürdistan Bölgesi’ndeki siyasi ve askeri boşluk nedeniyle harekete geçtiklerini ve Kürdistan Bölgesi’nin kültür, değer ve kazanımlarını korumayı amaçladıklarını ifade etti.

Irak ve Kürdistan Bölgesi hükümetlerine çağrıda bulunan grup, Irak ve Kürdistan Bölgesi topraklarının egemenliğini savunmalarını istedi.

‘Gençleri çekmek için…’

Bu arada Halk Savunma Güçleri’ne (HPG) bağlı olan bu güç, Kürdistan Bölgesi’ndeki gençleri saflarına çekmek için oluşturulduğu belirtiliyor.

Konu hakkında konuşan Süleymaniye İl Meclisi İçişleri ve Asayiş Komisyonu Başkanı Berzan Hamid, “Çocuk yaşta gençlerin PKK’ye katılması bizi endişelendiriyor. PKK’ye katılan 18 yaşından küçük olan çocukların hiç bir örgütün silahlandırma hakkı yasal değildir. Anne ve babalar bu konuda duyarlı olmalı” ifadelerini kullandı.

Süleymaniye Vilayeti çevresinde çocukları PKK’ye katılanların dava açabileceğini belirten Berzan Hamid,  “Aileler bu konuya ciddi bir şekilde ele alabilir. Kürdistan Bölgesi Hükümeti’nden de isteğimiz bu konuda yasal tedbirler almasıdır” ifadelerini kullandı.

Bu haber 113 kez okundu.
Gündem - 08:41 A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  YÜCEL YALÇINKAYA; “BUGÜN DAHA BÜYÜK PROJELERİN STARTINI VERİYORUZ..”
  YÜCEL YALÇINKAYA; “BUGÜN DAHA BÜYÜK PROJELERİN STARTINI VERİYORUZ..” Kuruluşunun ardından pandemi sürecine rağmen ses getiren çalışmalara imza atan Anadolu Birleştirici Sanayici ve İşadamları Derneği ASİAD, ikinci genel kurulunu gerçekleştirerek kurucu başkan Yücel Yalçınkaya ve yönetimine güven tazeledi. Birbirinden seçkin konukların katıldığı kongrede konuşan Başkan Yalçınkaya, “Uluslararası yeni projelerin startını bugün veriyoruz” dedi. Merkezi İstanbul Çekmeköy’de […]
 • 02
  ASİAD Heyetinden T.C. Devet Demiryolları Genel Müdürlüğüne Ziyaret
  ASİAD Genel Başkanı Yücel Yalçınkaya, Beraberindeki Başkan Yardımcıları Fahri Yağlı, Sedat Erdem ve Yönetim Kurulu üyesi  Yaşar Karataş  ile birlikte Devlet Demir Yollar Genel Müdürü Ali İhsan Uygun’u makamında ziyaret ettiler. Yapılan görüşmede Asiad’ın Faliyetleri hakkında bilgi sunumu yapıldı. Ziyarettten duydugu memnuniyeti dile getiren DDY Gn. Md. Uygun ASİAD’IN çalışmalarını ilgi ile takip ettiğini belirterek, […]
 • 03
  ASİAD’tan ATO Başkanı Gürsel BARAN’ a Makamında Ziyaret
  ATO Başkanı Gürsel BARAN, ASİAD Genel Başkanı Yücel Yalçınkaya ve beraberindeki Yönetim Kurulu Üyelerini makamında ağırladı. Görüşmede, ATO Başkan Yardımcısı Temel Aktay ile Yönetim Kurulu Üyesi Nuh Acar da yer aldı.
 • 04
  Asiad’tan İstanbul Emniyet Müdürümüz Sn Zafer Aktaş Bey’e Ziyaret
  İstanbul Emniyet müdürümüz Sn Zafer Aktaş Bey’i Asiad (Anadolu birleştirici ve sanayici iş dünyası makamında ziyaret etti. İstanbul gibi metropol bir şehrin güvenliğini en üst düzeyde sağlayan kıymetli İstanbul emniyet müdürü Zafer Aktaş, Asiad başkan yardımcıları ile yönetim kurulu ziyaret ederek İstişareler de bulundu.
 • 05
  İngiltere’de ırkçılık suçlamalarının ardından sosyal medyada ‘monarşinin kaldırılması’ çağrıları yapılıyor
  İngiltere Kraliçesi Elizabeth’in torunu Prens Harry ve eşi Meghan Markle’ın Kraliyet’i ırkçılık ile suçlamasının ardından sosyal medyada “monarşinin kaldırılması” çağrısı yapılırken, Buckingham Sarayı’nın iddiaları soruşturması istendi. LONDRA (AA) – İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth’in torunu Sussex Dükü Prens Harry’nin eşi Meghan Markle’ın oğluna “ten renginin koyu olacağı” endişesiyle “prens” unvanının verilmediği” yönündeki açıklaması, Kraliyet’e yönelik tepkiye […]