15° Parçalı bulutlu

Ordulu STK’lardan Binali Yıldırım’a tam destek

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş ve İstanbul AK Parti kurucularından Milletvekili Dr. İsmet Uçma, Ordulu STK ve kanaat önderleriyle iftar programında bir araya geldi. ÇEKBİAD Yönetim Kurulu Başkanı Yücel Yalçınkaya’nın da komite başkanlığını yaptığı iftar programına iş ve siyaset dünyasından birçok isim katıldı. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr Numan Kurtulmuş, Ordu Büyükşehir […]
Gündem - 27 Mayıs 2019 16:55 A A

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş ve İstanbul AK Parti kurucularından Milletvekili Dr. İsmet Uçma, Ordulu STK ve kanaat önderleriyle iftar programında bir araya geldi. ÇEKBİAD Yönetim Kurulu Başkanı Yücel Yalçınkaya’nın da komite başkanlığını yaptığı iftar programına iş ve siyaset dünyasından birçok isim katıldı. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr Numan Kurtulmuş, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler ve çok sayıda milletvekilleri ve ilçe belediye başkanlarının da katıldığı iftar programında konuşma yapan Dr. İsmet Uçma, “İnşallah 23 Haziran seçimlerinde İstanbul’dan dünyaya büyük mesajı hep birlikte vereceğiz” dedi.

Ordulu Sivil Toplum Kuruluşları, Kanaat önderlerini ve yöneticileri iftar programında ağırlayan İstanbul AK Parti Milletvekili Dr. İsmet Uçma, 23 Haziran’da yapılacak İstanbul seçimleri için destek istedi.

“İlk defa bir seçim ülke sınırlarını aşarak dünya gündemine oturmuştur”

Dr. İsmet Uçma katılımcılara hitaben konuşmasında şunları söyledi: “Başı rahmet, ortası mağfiret sonu ise cehennemden kurtuluş olan Ramazan ayına bizleri ulaştıran Allah’a hamdolsun. Kıymetli hemşerilerim, bir seçim süreci içerisindeyiz. Ülke tarihimize bir baktığımızda ilk defa bir seçim kendi sınırlarını aşarak dünya gündemine oturmuş durumdadır. Bu nedenle 23 Haziran 2019 İstanbul seçimlerine ilişkin sorumluluğumuz, “Türkiye zor durumda kalsın, Türkiye gelişmesin, Türkiye üretmesin ve her zaman birilerine muhtaç bir ülke olsun” diyenlere karşı bir kat daha artmıştır.”

“Vakit kızarak, küserek geri çekilmek vakti değildir”

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, “320 bin kişi geçersiz oy kullanmış. Bunların bir kısmı yanlışlıkla geçersiz, yarısına yakını ise boş oy atmış. İlçe belediyesinde AK Parti’ye vermiş, Büyükşehir’de az vermiş. Geçen 31 Mart’ta bu çok kulağımıza geldi, ‘Bir ders verelim, şöyle bir kendilerine gelsinler.’ Kızmış, bunun hıncını bir şekilde sandıkta alıyor. Kızgınlık, küskünlük ifade eden arkadaşlarımızla şunu söyleyin; Vakit kızarak, küserek geri çekilmek vakti değildir.” dedi.
Kurtulmuş, Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) “sandık kurullarının oluşmasında ortaya çıkan ve ispat edilen usulsüzlükler, gayri kanuni durumlar” ve “birleştirme tutanaklarındaki yanlışlıklar, usulsüzlükler, hatalar, yolsuzluklar” gerekçeleriyle İstanbul seçimini yenileme kararı aldığını hatırlatarak, şunları kaydetti:
“Dünyanın her yerinde oylar yeniden sayılabilir, seçimler yenilebilir. Öyle olduğu zaman bu demokrasinin bir parçası olur. Türkiye’de oylar her seçim tekrar sayılır, belki onlarca seçim böyle olmuştur, gerekirse her seçimden sonra yerel seçimlerde yenileme seçimleri olur, o zaman bir şey yok ama İstanbul’da ali cengiz oyunlarıyla bir şekilde sonuçlanmış seçimin sonuçlarını, YSK değiştirince kıyamet kopar.”

“Eksiklerimizi, hatalarımızı düzelterek yolumuza devam edeceğiz”

Numan Kurtulmuş, İstanbul’da 520 bin 839 Ordulu seçmen olduğunu kaydederek, “Bu seçmenlerin hepsiyle her birimizin irtibatları var, tek tek ilgileneceğiz. Her ilçede Ordulu hemşehrimiz var. Büyükşehir Belediye Başkanımız, milletvekillerimiz, İstanbul’daki Ordulu milletvekillerimiz her birimiz hep beraber çalışacağız, herkese ulaşacağız.” diye konuştu.

Bu haber 121 kez okundu.
Gündem - 16:55 A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  YÜCEL YALÇINKAYA; “BUGÜN DAHA BÜYÜK PROJELERİN STARTINI VERİYORUZ..”
  YÜCEL YALÇINKAYA; “BUGÜN DAHA BÜYÜK PROJELERİN STARTINI VERİYORUZ..” Kuruluşunun ardından pandemi sürecine rağmen ses getiren çalışmalara imza atan Anadolu Birleştirici Sanayici ve İşadamları Derneği ASİAD, ikinci genel kurulunu gerçekleştirerek kurucu başkan Yücel Yalçınkaya ve yönetimine güven tazeledi. Birbirinden seçkin konukların katıldığı kongrede konuşan Başkan Yalçınkaya, “Uluslararası yeni projelerin startını bugün veriyoruz” dedi. Merkezi İstanbul Çekmeköy’de […]
 • 02
  ASİAD Heyetinden T.C. Devet Demiryolları Genel Müdürlüğüne Ziyaret
  ASİAD Genel Başkanı Yücel Yalçınkaya, Beraberindeki Başkan Yardımcıları Fahri Yağlı, Sedat Erdem ve Yönetim Kurulu üyesi  Yaşar Karataş  ile birlikte Devlet Demir Yollar Genel Müdürü Ali İhsan Uygun’u makamında ziyaret ettiler. Yapılan görüşmede Asiad’ın Faliyetleri hakkında bilgi sunumu yapıldı. Ziyarettten duydugu memnuniyeti dile getiren DDY Gn. Md. Uygun ASİAD’IN çalışmalarını ilgi ile takip ettiğini belirterek, […]
 • 03
  ASİAD’tan ATO Başkanı Gürsel BARAN’ a Makamında Ziyaret
  ATO Başkanı Gürsel BARAN, ASİAD Genel Başkanı Yücel Yalçınkaya ve beraberindeki Yönetim Kurulu Üyelerini makamında ağırladı. Görüşmede, ATO Başkan Yardımcısı Temel Aktay ile Yönetim Kurulu Üyesi Nuh Acar da yer aldı.
 • 04
  Asiad’tan İstanbul Emniyet Müdürümüz Sn Zafer Aktaş Bey’e Ziyaret
  İstanbul Emniyet müdürümüz Sn Zafer Aktaş Bey’i Asiad (Anadolu birleştirici ve sanayici iş dünyası makamında ziyaret etti. İstanbul gibi metropol bir şehrin güvenliğini en üst düzeyde sağlayan kıymetli İstanbul emniyet müdürü Zafer Aktaş, Asiad başkan yardımcıları ile yönetim kurulu ziyaret ederek İstişareler de bulundu.
 • 05
  İngiltere’de ırkçılık suçlamalarının ardından sosyal medyada ‘monarşinin kaldırılması’ çağrıları yapılıyor
  İngiltere Kraliçesi Elizabeth’in torunu Prens Harry ve eşi Meghan Markle’ın Kraliyet’i ırkçılık ile suçlamasının ardından sosyal medyada “monarşinin kaldırılması” çağrısı yapılırken, Buckingham Sarayı’nın iddiaları soruşturması istendi. LONDRA (AA) – İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth’in torunu Sussex Dükü Prens Harry’nin eşi Meghan Markle’ın oğluna “ten renginin koyu olacağı” endişesiyle “prens” unvanının verilmediği” yönündeki açıklaması, Kraliyet’e yönelik tepkiye […]