Açık

Küreselin Emzirdiği Cemaat Nasıl Büyüdü?

Küreselin Emzirdiği Cemaat Nasıl Büyüdü? Fahri Yağlı Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler ve meczuplar memleketi olamaz, en doğru tarikat, “Medeniyet Tarikatıdır” diye bize tavsiyelerde bulunan Atatürk, insan olmak için medeni olmak temel meselenizdir diyordu… Türk Devlet terbiyesi ve Medeniyetinden nasibini alamayanlar, ABD’de yaşayan imam ve müritleri, memleketimizdeki uzantıları, yüksek mevkideki kadrolara yerleşip, sonra ithal milletvekili […]
Dünya - 28 Haziran 2019 14:32 A A
 1. Küreselin Emzirdiği Cemaat Nasıl Büyüdü?

Fahri Yağlı

Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler ve meczuplar memleketi olamaz, en doğru tarikat, “Medeniyet Tarikatıdır” diye bize tavsiyelerde bulunan Atatürk, insan olmak için medeni olmak temel meselenizdir diyordu…

Türk Devlet terbiyesi ve Medeniyetinden nasibini alamayanlar, ABD’de yaşayan imam ve müritleri, memleketimizdeki uzantıları, yüksek mevkideki kadrolara yerleşip, sonra ithal milletvekili ile meclise girerler  “türban krizi”  yarattıktan  anavatanlarına geri dönerler. Milletvekili olmadığı halde yüksek emirle Türk Hükümetine ithal bakan olarak görevlendirilirler.

Bir tarafta ise Türk Milliyetçiliğine savunanlar, ulusalcılar ve Atatürk kazanımlarına sadık, milli düşünebilen kesimler, kendilerini destekleyecek ne bir sermaye nede küresel uzantılara sahip değillerdir. Ne yazık ki milli düşünen bu kişi ve gruplar sessiz çığlıklarla olan biteni izlerler.

Şeyhleri ABD’de yaşayan, ancak kendi ülkesinde CIA, MI6 ve BND gibi yabancı istihbarat teşkilatlarına taşeronluk yapan ılımlı islam  sevdalıları 1980 yılından bu tarafa Eğitim, Emniyet, Yargı, Mit’i ele geçirdikleri yetmediği gibi  kendilerine ait özel istihbarat teşkilatları ile şantajlar, kasetler konusunda ileri düzeyde uzmanlaşırlar. Uluslar arası think-thank kuruluşlarının desteği ile devletimize ve memleketimizin son kalesi olan TSK ya ciddi olarak sızarlar.

Ne yazık ki Feto terör örgütü mensupları, bürokratik imamları ve yüksek özellik içeren özel istihbarat teşkilatlarıyla alakalı, 15 Temmuz 2016 öncesine kadar  mücadele eden ne bir İçişleri Bakanı, bir Emniyet Genel Müdürü ve bir Mit Müsteşarına raslamanız mümkün değildir.

Haklı olarak şimdi soracaksınız? Kendi iç güvenliğini sağlayamayan, sızıntılara engel olamayan milli istihbaratınız, nasıl olacakta ülkenizin güvenliğini sağlayıp terör ve benzeri iç ve dış tehditlerle mücadele edecek! Yıllarca Milli Kültürü düşman gören bu yapılanma, Siyasetin ve Meclisin neredeyse büyük bir kısmı  çoğunluğa uyarak “uydum hazır olan imama” misali başını çevirip görmezden gelir, yada ali menfaatler  için bu dümenin suyundan kana kana içer.

Çoğu zamanda fark etmemiş gibi davranır, sonrada  saftirik gregin günlüğünü oynar. Yıllarca şahit olduğumuz bu ve benzeri resimler size çok tanıdık geliyor değil mi?

Milli hars ve bağımsız milli devlet kimliğine sahip çıkan bizler bu konunun tehlike arz ettiğini her dönemde dillendirdik, tabi ki bizde payımıza düşeni aldık

Türkiye’nin yüz yüze kaldığı ve bedeller ödediği en tehlikeli durum Feto Terör örgütü yapılanmasıdır, örgütlenme modeli CİA denetimindeki Moon, Falun-Gonk, Scientology gibi tarikatlarla benzerdir.

Ulus Devlet Kimliğine haiz olan ülkelerde mevcut düzeni silahla yıkmanın zor olduğunu bildiklerinden, mevcut sistemi yıkmak yerine madur ve takiyye edebiyatı ile ülkenizi dilim dilim ele geçirirler, her türlü terör ve hain mahfillerle işbirliği yaparlar, zaman içinde devletin en önemli stratejik kuruluşlarını ele geçirerek yasadışı yapılanmayı topluma “ılımlı” olarak yansıtırlar.

Yasadışı yapılanmaları bunlara kendilerine gelebilecek her türlü istihbarat ve güvenlik tehdidini önceden haber almaları üstünlüğü ile çok çabuk refleks gösterdikleri gibi karşı operasyonu da hızlıca yaparlar.

Emniyet Mensubu Fetocu örgüt mensupları, TSK ya alternatif olarak toplanma ve eğitim merkezlerine “ışık kışlaları”  emniyet ve istihbarat içindeki kadrolarına da “ışık orduları” denilmektedir. TSK ya karşı denge sağlanmak için oluşturulan bu yapı son derece tehlikelidir. 15 Temmuz Silahlı İşgal Planı tesadüf değildir.

Rahmetli Doç Dr. Necip Hablemitoğlu bu “köstebek” yapısını araştırıp deşifre ettiği için tıpkı Uğur Mumcu gibi hayattan silinmiştir. Allah Rahmet eylesin Necip Hoca cesurca Feto Terörünün üzerine gitmiştir ve isimsiz kahramanlarımızdandır.

Feto Terör Örgütü Türkiye’de tek özel istihbarat yapılanmasına sahiptir, devletin tüm imkan ve yapısını a-z ye kullanmışlardır. Kendini tehdit edecek ya da rakip olan şirket, okul, banka, kurum, stk, siyasi, medya vs ne varsa bu özel istihbarat kurumu ile her türlü şantaj ve gayri harp yöntemlerini de hiç acımadan kullanır. Gün gelir kendi memleketin masum evlatlarının üzerine kurşun yağdırır.

Kısaca 15 Temmuz sürpriz değildir, bağıra bağıra gelmiştir, Mili Devletimizi tehdit eden her türlü şer ve odaklara karşı “Türk Milliyetçileri” bunlara karşı olmak yada onaylamamak lüksüne sahip değillerdir. Mücadelemiz Turana kadar olmalıdır.

Unutmayın ki tarih tekerrürdür, Hilal- Haç savaşı bitmemiştir. Dinler arası savaşlar, milletleri düşman haline getirip, yok etme planıdır.

Bütün milli şahıs ve unsurların Haç’ın düşmanlığına  karşı “Ay-Yıldızı “ve “Hilali” savunmak mecburiyeti vardır. Haç hilal savaşı dünya barışı için sonlandırılmalıdır. Siyasal islam, Siyasal Hristiyanlık, Siyasal Yahudilik barışa değil, savaşları tetiklemek ve ulus devlet kimliklerinin yok etmek için taşeron olarak kullanılan yapılardır .

Siyasal islam’la, Müslümanlık farklı şeylerdir. Oysa Anadolu Müslümanlığı hoşgörü, saygı ve sevginin simgesidir.

Medeniyet eğitimle yıkım arasındaki yarıştır. Medeniyet, insanı insan yapan manevi kıymetler manzumesidir. Medeniyet ancak hoşgörü, saygı, kültür, bilim ve modernlikle zenginleşir.

Fahri Yağlı

Araştırmacı Yazar/Öğretim Görevlisi

Fahriyagli@gmail.com

 

Bu haber 761 kez okundu.
Dünya - 14:32 A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  YÜCEL YALÇINKAYA; “BUGÜN DAHA BÜYÜK PROJELERİN STARTINI VERİYORUZ..”
  YÜCEL YALÇINKAYA; “BUGÜN DAHA BÜYÜK PROJELERİN STARTINI VERİYORUZ..” Kuruluşunun ardından pandemi sürecine rağmen ses getiren çalışmalara imza atan Anadolu Birleştirici Sanayici ve İşadamları Derneği ASİAD, ikinci genel kurulunu gerçekleştirerek kurucu başkan Yücel Yalçınkaya ve yönetimine güven tazeledi. Birbirinden seçkin konukların katıldığı kongrede konuşan Başkan Yalçınkaya, “Uluslararası yeni projelerin startını bugün veriyoruz” dedi. Merkezi İstanbul Çekmeköy’de […]
 • 02
  ASİAD Heyetinden T.C. Devet Demiryolları Genel Müdürlüğüne Ziyaret
  ASİAD Genel Başkanı Yücel Yalçınkaya, Beraberindeki Başkan Yardımcıları Fahri Yağlı, Sedat Erdem ve Yönetim Kurulu üyesi  Yaşar Karataş  ile birlikte Devlet Demir Yollar Genel Müdürü Ali İhsan Uygun’u makamında ziyaret ettiler. Yapılan görüşmede Asiad’ın Faliyetleri hakkında bilgi sunumu yapıldı. Ziyarettten duydugu memnuniyeti dile getiren DDY Gn. Md. Uygun ASİAD’IN çalışmalarını ilgi ile takip ettiğini belirterek, […]
 • 03
  ASİAD’tan ATO Başkanı Gürsel BARAN’ a Makamında Ziyaret
  ATO Başkanı Gürsel BARAN, ASİAD Genel Başkanı Yücel Yalçınkaya ve beraberindeki Yönetim Kurulu Üyelerini makamında ağırladı. Görüşmede, ATO Başkan Yardımcısı Temel Aktay ile Yönetim Kurulu Üyesi Nuh Acar da yer aldı.
 • 04
  Asiad’tan İstanbul Emniyet Müdürümüz Sn Zafer Aktaş Bey’e Ziyaret
  İstanbul Emniyet müdürümüz Sn Zafer Aktaş Bey’i Asiad (Anadolu birleştirici ve sanayici iş dünyası makamında ziyaret etti. İstanbul gibi metropol bir şehrin güvenliğini en üst düzeyde sağlayan kıymetli İstanbul emniyet müdürü Zafer Aktaş, Asiad başkan yardımcıları ile yönetim kurulu ziyaret ederek İstişareler de bulundu.
 • 05
  İngiltere’de ırkçılık suçlamalarının ardından sosyal medyada ‘monarşinin kaldırılması’ çağrıları yapılıyor
  İngiltere Kraliçesi Elizabeth’in torunu Prens Harry ve eşi Meghan Markle’ın Kraliyet’i ırkçılık ile suçlamasının ardından sosyal medyada “monarşinin kaldırılması” çağrısı yapılırken, Buckingham Sarayı’nın iddiaları soruşturması istendi. LONDRA (AA) – İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth’in torunu Sussex Dükü Prens Harry’nin eşi Meghan Markle’ın oğluna “ten renginin koyu olacağı” endişesiyle “prens” unvanının verilmediği” yönündeki açıklaması, Kraliyet’e yönelik tepkiye […]