Açık

Bu TRT’nin ilk vukuatı değil!

Trt’den bir skandal daha…Fethullahçı jargon: TRT’nin attığı tweet ortalığı karıştırdı. Fethullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) kendisiyle ilgili haberlerde uydurdukları “Ergenekon Terör Örgütü ETÖ” kısaltmasını kullanıyordu… TRT Haber’in Twitter hesabından bugün atılan bir tweet sosyal medyada tepki çekti. Atılan tweette, “ETÖ” ifadesi kullanıldı. İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 3. Ceza Dairesi, FETÖ’nün darbe girişimi sırasında, 15 Temmuz Şehitler […]
Gündem - 17 Temmuz 2019 17:32 A A

Trt’den bir skandal daha…Fethullahçı jargon: TRT’nin attığı tweet ortalığı karıştırdı. Fethullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) kendisiyle ilgili haberlerde uydurdukları “Ergenekon Terör Örgütü ETÖ” kısaltmasını kullanıyordu…

TRT Haber’in Twitter hesabından bugün atılan bir tweet sosyal medyada tepki çekti. Atılan tweette, “ETÖ” ifadesi kullanıldı. İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 3. Ceza Dairesi, FETÖ’nün darbe girişimi sırasında, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde yaşanan olaylara ilişkin yerel mahkemece verilen hapis cezaları ile beraat hükümleri konu alan haberin tweetinde “ETÖ” denildi. ‘ETÖ’, Fethullahçıların Ergenekon kumpasında uydurdukları kısaltmaydı… TRT Haber’in attığı tweet apar topar silinse de gazeteci Nedim Şener’in gözünden kaçmadı.

Daha önce de birçok defa  ısrarla FETÖ’nün ağzından telafi edilemez hatalar yapan TRT kanallarının yaptığı, devleti küçük duruma düşüren hatalarını hatırlayalım:

1- 2015 yılında TRT tarafından bastırılan TRT Takvimi’nde 2016 yılı 15 Temmuz günü hafta içine gelmesine rağmen resmi tatil gösterilmiştir. (Kaynak: 06 Ağustos 2016 tarihli sabah.com.tr)

2- TRT Diyanet kanalında Tasavvuf Musikisi adlı yayında Güftesi FETÖ imamı Fethullah Gülen’e ait bir beste çalınmıştır. (Kaynak: 14 Temmuz 2018 tarihli milligazete.com.tr)

RTÜK tarafından TRT’ye terörü övme cezası verildi.

3- TRT, PKK’lı teröriste muhabir başlığı altında maaş ödemiştir. (Kaynak: 30 Haziran 2017 tarihli kamudanhaber.net,)

4- TRT World kanalında Pkk’lı terörist sözcüsü Talal Silo TRT World’de bir programa katılması tepki çekti (Kaynak: 06 Ocak 2019 tarihli yenicaggazetesi.com)

5- TRT Çocuk çizgi filminde Atatürk’e alenen hakaret edildi. RTÜK tarafından ceza verildi. (Kaynak: 10 Kasım 2017 tarihli cnnturk.com)

6- TRT İzmir Bölge Müdürlüğü’nde kuruma ait olan ve güvenlik görevlileri tarafından kullanılan 10 adet silah kayboldu. Emniyet’e olaydan 5 gün sonra haber verilmesi de soru işaretlerini arttırdı. (Kaynak: 17 Haziran 2019 tarihli cumhuriyet.com.tr)

7- TRT Haber’de canlı yayında 2 defa TSK’nın sivilleri hedef aldığı ifade edilmiştir. (Kaynak: 29 Ocak 2018 tarihli milligazete.com.tr)

8- TRT Eski Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Koyuncu Fetö üyeliğinden 8 yıl 1 ay hapis cezası almıştır. (Kaynak: 16 Aralık 2017 tarihli hurriyet.com.tr)

9- TRT Çocuk’da yayınlanan Rüzgar Gülü yarışma programında Kudüs İsrail’in başkenti olarak gösterildi. (Kaynak: 9 Aralık 2017 tarihli yenicaggazetesi.com.tr)

10- TRT Spor’un, EURO 2016’daki Türkiye-İspanya maçı için hazırladığı tanıtım videosunda Trakya’nın Türkiye’ye ait olmadığı bir haritayı yayınladığı ortaya çıktı. Skandal anlaşılınca video TRT Spor’un internet sitesinden erişime kapatıldı. (Kaynak: 25 Haziran 2016 tarihli mynet.com)

11- Fetö’nün TRT’de kadrolaşması iddianamede kabul edildi. (Kaynak: 26 Temmuz 2017 tarihli bik.gov.tr)

12- TRT, 73 kişinin katili olan ve kırmızı bültenle aranan terörist Osman Öcalan’a program yaptı. (Kaynak: 28 Haziran 2019 tarihli internethaber.com)

13- Aynı TRT 55 BİN kişinin Bebek katili terörist Abdullah Öcalan’ı yakalatan ve yakalanma heyetini toplatan Salih Kurt Bey’in uluslararası basın kartını iptal davası açtı. (Kaynak: Salih Kurt. TRTAJANS)

Bu haber 560 kez okundu.
Gündem - 17:32 A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  YÜCEL YALÇINKAYA; “BUGÜN DAHA BÜYÜK PROJELERİN STARTINI VERİYORUZ..”
  YÜCEL YALÇINKAYA; “BUGÜN DAHA BÜYÜK PROJELERİN STARTINI VERİYORUZ..” Kuruluşunun ardından pandemi sürecine rağmen ses getiren çalışmalara imza atan Anadolu Birleştirici Sanayici ve İşadamları Derneği ASİAD, ikinci genel kurulunu gerçekleştirerek kurucu başkan Yücel Yalçınkaya ve yönetimine güven tazeledi. Birbirinden seçkin konukların katıldığı kongrede konuşan Başkan Yalçınkaya, “Uluslararası yeni projelerin startını bugün veriyoruz” dedi. Merkezi İstanbul Çekmeköy’de […]
 • 02
  ASİAD Heyetinden T.C. Devet Demiryolları Genel Müdürlüğüne Ziyaret
  ASİAD Genel Başkanı Yücel Yalçınkaya, Beraberindeki Başkan Yardımcıları Fahri Yağlı, Sedat Erdem ve Yönetim Kurulu üyesi  Yaşar Karataş  ile birlikte Devlet Demir Yollar Genel Müdürü Ali İhsan Uygun’u makamında ziyaret ettiler. Yapılan görüşmede Asiad’ın Faliyetleri hakkında bilgi sunumu yapıldı. Ziyarettten duydugu memnuniyeti dile getiren DDY Gn. Md. Uygun ASİAD’IN çalışmalarını ilgi ile takip ettiğini belirterek, […]
 • 03
  ASİAD’tan ATO Başkanı Gürsel BARAN’ a Makamında Ziyaret
  ATO Başkanı Gürsel BARAN, ASİAD Genel Başkanı Yücel Yalçınkaya ve beraberindeki Yönetim Kurulu Üyelerini makamında ağırladı. Görüşmede, ATO Başkan Yardımcısı Temel Aktay ile Yönetim Kurulu Üyesi Nuh Acar da yer aldı.
 • 04
  Asiad’tan İstanbul Emniyet Müdürümüz Sn Zafer Aktaş Bey’e Ziyaret
  İstanbul Emniyet müdürümüz Sn Zafer Aktaş Bey’i Asiad (Anadolu birleştirici ve sanayici iş dünyası makamında ziyaret etti. İstanbul gibi metropol bir şehrin güvenliğini en üst düzeyde sağlayan kıymetli İstanbul emniyet müdürü Zafer Aktaş, Asiad başkan yardımcıları ile yönetim kurulu ziyaret ederek İstişareler de bulundu.
 • 05
  İngiltere’de ırkçılık suçlamalarının ardından sosyal medyada ‘monarşinin kaldırılması’ çağrıları yapılıyor
  İngiltere Kraliçesi Elizabeth’in torunu Prens Harry ve eşi Meghan Markle’ın Kraliyet’i ırkçılık ile suçlamasının ardından sosyal medyada “monarşinin kaldırılması” çağrısı yapılırken, Buckingham Sarayı’nın iddiaları soruşturması istendi. LONDRA (AA) – İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth’in torunu Sussex Dükü Prens Harry’nin eşi Meghan Markle’ın oğluna “ten renginin koyu olacağı” endişesiyle “prens” unvanının verilmediği” yönündeki açıklaması, Kraliyet’e yönelik tepkiye […]