Açık

Başına ödül konulan PKK’lı teröristi köşe yazarı yaptı

Washington Post’un makalesini yayımladığı PKK elebaşısı Cemil Bayık, Amerika’nın başına ödül koyduğu teröristler listesinin üst sıralarında yer alıyor. Washington, Bayık’ın yakalanması için bilgi sağlayanlara 4 milyon dolara kadar ödül vadediyor. Ancak WP, uluslararası hukuku çiğneyip teröriste örgüt propagandası yaptırdı. Amerikan hükümetinin PKK/YPG ile olan sıkı ilişkisine de ülkedeki medyada ayak uyduruyor. SDG takma adını kullanan […]
Gündem - 5 Temmuz 2019 12:38 A A
Washington Post’un makalesini yayımladığı PKK elebaşısı Cemil Bayık, Amerika’nın başına ödül koyduğu teröristler listesinin üst sıralarında yer alıyor. Washington, Bayık’ın yakalanması için bilgi sağlayanlara 4 milyon dolara kadar ödül vadediyor. Ancak WP, uluslararası hukuku çiğneyip teröriste örgüt propagandası yaptırdı.

Amerikan hükümetinin PKK/YPG ile olan sıkı ilişkisine de ülkedeki medyada ayak uyduruyor. SDG takma adını kullanan PKK’ya her türlü desteği verip Suriye’de himaye eden ABD gibi Washington Post gazetesi de örgütün yayın organı gibi hareket etmeye başladı. Washington Post, dün terör örgütü PKK’nın elebaşlarından olan Cemil Bayık’ın makalesini sayfasından verip örgüt propagandası yaptı. Gazetenin makalesini yayımladığı Bayık, Türkiye’de olduğu gibi ABD’nin de başına ödül koyduğu teröristler listesinde üst sıralarda yer alıyor.

ABD Dışişleri Bakanlığının “Adalet için Ödül” adlı Terörle Mücadele Ödül Programı’nın sitesindeki bilgilere göre, ABD devleti Bayık’ın yakalanmasını sağlayacak bilgileri verenlere 4 milyon dolara kadar para ödülü vadediyor.

Karayılan ve Kalkan da var

Programın sosyal medya hesabında 6 Kasım 2018’de paylaşılan mesajda, Bayık’ın yanı sıra PKK’nın diğer elebaşılarından Murat Karayılan ve Duran Kalkan’ın yakalanması için bilgi sağlayanlara da ödül verileceği belirtilmişti.

Mesajda, “PKK’nın önemli liderleri. Bilgi sağlayanlara ödeme imkanı olabilir. Yüzde 100 gizlilik garantisi. Yaşadığınız yer değiştirilebilir” ifadesi kullanılmıştı. Mesajda fotoğrafları yer alan Karayılan için 5 milyon dolar, Bayık için 4 milyon dolar, Kalkan için 3 milyon dolara kadar ödül verilebileceği hatırlatılmıştı.

Türk basınından sert tepki

Uluslararası hukuk kurallarını çiğneyerek teröristbaşı Bayık’ın örgüt propagandası yapmasını sağlayan Washington Post gazetesine uluslararası basın camiası nasıl bir tepki vereceği merak edilirken Anadolu Yayıncılar Derneği, sert tepki gösterdi. Dernek yaptığı açıklamada, “Washington Post gazetesinin terör örgütü mensubu bir kişinin yazısını yayımlaması büyük bir skandaldır. 320 yerel medya kuruluşu, Washington Post’a teröre yardım ve yataklık nedeniyle tepki mektubu gönderecektir. Bizler terörün her türüne ve onun destekçilerine karşı tepkimizi ortaya koymaya devam edeceğiz. Bu skandal yaklaşım terörle mücadelede ikiyüzlü uygulamanın yeni ve vahim bir örneğidir” dedi.

Bu haber 145 kez okundu.
Gündem - 12:38 A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  YÜCEL YALÇINKAYA; “BUGÜN DAHA BÜYÜK PROJELERİN STARTINI VERİYORUZ..”
  YÜCEL YALÇINKAYA; “BUGÜN DAHA BÜYÜK PROJELERİN STARTINI VERİYORUZ..” Kuruluşunun ardından pandemi sürecine rağmen ses getiren çalışmalara imza atan Anadolu Birleştirici Sanayici ve İşadamları Derneği ASİAD, ikinci genel kurulunu gerçekleştirerek kurucu başkan Yücel Yalçınkaya ve yönetimine güven tazeledi. Birbirinden seçkin konukların katıldığı kongrede konuşan Başkan Yalçınkaya, “Uluslararası yeni projelerin startını bugün veriyoruz” dedi. Merkezi İstanbul Çekmeköy’de […]
 • 02
  ASİAD Heyetinden T.C. Devet Demiryolları Genel Müdürlüğüne Ziyaret
  ASİAD Genel Başkanı Yücel Yalçınkaya, Beraberindeki Başkan Yardımcıları Fahri Yağlı, Sedat Erdem ve Yönetim Kurulu üyesi  Yaşar Karataş  ile birlikte Devlet Demir Yollar Genel Müdürü Ali İhsan Uygun’u makamında ziyaret ettiler. Yapılan görüşmede Asiad’ın Faliyetleri hakkında bilgi sunumu yapıldı. Ziyarettten duydugu memnuniyeti dile getiren DDY Gn. Md. Uygun ASİAD’IN çalışmalarını ilgi ile takip ettiğini belirterek, […]
 • 03
  ASİAD’tan ATO Başkanı Gürsel BARAN’ a Makamında Ziyaret
  ATO Başkanı Gürsel BARAN, ASİAD Genel Başkanı Yücel Yalçınkaya ve beraberindeki Yönetim Kurulu Üyelerini makamında ağırladı. Görüşmede, ATO Başkan Yardımcısı Temel Aktay ile Yönetim Kurulu Üyesi Nuh Acar da yer aldı.
 • 04
  Asiad’tan İstanbul Emniyet Müdürümüz Sn Zafer Aktaş Bey’e Ziyaret
  İstanbul Emniyet müdürümüz Sn Zafer Aktaş Bey’i Asiad (Anadolu birleştirici ve sanayici iş dünyası makamında ziyaret etti. İstanbul gibi metropol bir şehrin güvenliğini en üst düzeyde sağlayan kıymetli İstanbul emniyet müdürü Zafer Aktaş, Asiad başkan yardımcıları ile yönetim kurulu ziyaret ederek İstişareler de bulundu.
 • 05
  İngiltere’de ırkçılık suçlamalarının ardından sosyal medyada ‘monarşinin kaldırılması’ çağrıları yapılıyor
  İngiltere Kraliçesi Elizabeth’in torunu Prens Harry ve eşi Meghan Markle’ın Kraliyet’i ırkçılık ile suçlamasının ardından sosyal medyada “monarşinin kaldırılması” çağrısı yapılırken, Buckingham Sarayı’nın iddiaları soruşturması istendi. LONDRA (AA) – İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth’in torunu Sussex Dükü Prens Harry’nin eşi Meghan Markle’ın oğluna “ten renginin koyu olacağı” endişesiyle “prens” unvanının verilmediği” yönündeki açıklaması, Kraliyet’e yönelik tepkiye […]