Açık

Akıllı telefonların 5 yıla kadar devri bitiyor

Güney Kore merkezli şirket Samsung, 5 yıl sonlara akıllı telefonların tamamen unutulacağını ve diğer akıllı cihazların daha çok kullanılacağını belirtti. Samsung şirketi, 5 yıl sonlara akıllı telefonların tamamen unutulacağını söyledi. Günümüzde kullandığımız akıllı telefonların yerini çok yakında katlanabilir telefonlar alacak. Bu da günlük hayatımızda daha fazla esnek ekran göreceğiz anlamına geliyor. Samsung Display, duvarlara, taşıtlara, giysilere ve […]
Teknoloji - 4 Temmuz 2019 18:10 A A
Güney Kore merkezli şirket Samsung, 5 yıl sonlara akıllı telefonların tamamen unutulacağını ve diğer akıllı cihazların daha çok kullanılacağını belirtti. Samsung şirketi, 5 yıl sonlara akıllı telefonların tamamen unutulacağını söyledi.

Günümüzde kullandığımız akıllı telefonların yerini çok yakında katlanabilir telefonlar alacak. Bu da günlük hayatımızda daha fazla esnek ekran göreceğiz anlamına geliyor. Samsung Display, duvarlara, taşıtlara, giysilere ve hatta mutfak eşyalarına esnek ekranları entegre etmek için çalışıyor ve bu cihazların günlük hayatta sıklıkla kullanılacağını tahmin ediyor.

Esnek ekranların telekom endüstrisiyle birleşmesinin ardından önümüzdeki yıllarda hayatımız oldukça değişebilir. Samsung her ne kadar Galaxy Fold ile başarısız olsa da şirket sadece katlanabilir telefon değil, aynı zamanda gelecekte her alanda kullanılabilecek esnek ekranlar üretiyor.

“Diğer cihazlara odaklanıyoruz”

Samsung’un tasarım ekibi başkanı Kang Yun-Je, katlanabilir telefonların gelecekteki günlük akıllı cihazlara ulaşmak için bir adım olduğunu ve çok daha ilginç ürünlerle karşılaşacağımızı belirterek, 5 yıl içinde akıllı telefon kullanımının tamamen biteceğini ifade etti.

Kang Yun-Je, ”Katlanabilir telefonlardan daha çok akıllı kulaklıklar ve akıllı saatler gibi piyasada daha geniş bir etki yaratmaya başlayan diğer cihazlara odaklanıyoruz. 5 yıl sonra insanlar ekran giydiklerini bile fark etmeyecek” ifadelerini kullandı.

Samsung, 5G ve yapay zekanın tamamen hayatımıza girmesiyle giyilebilir akıllı cihazların daha sık kullanılacağını tahmin ediyor. Şirket, gelecekteki teknolojiler için şimdiden yeni ürünler geliştirmeye çalışırken, Kang Yun-Je’nin yaptığı açıklamalar gelecekte teknolojinin nasıl günlük hayatımıza entegre edileceğine dair bize ipuçları veriyor.

Bu haber 400 kez okundu.
Teknoloji - 18:10 A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  YÜCEL YALÇINKAYA; “BUGÜN DAHA BÜYÜK PROJELERİN STARTINI VERİYORUZ..”
  YÜCEL YALÇINKAYA; “BUGÜN DAHA BÜYÜK PROJELERİN STARTINI VERİYORUZ..” Kuruluşunun ardından pandemi sürecine rağmen ses getiren çalışmalara imza atan Anadolu Birleştirici Sanayici ve İşadamları Derneği ASİAD, ikinci genel kurulunu gerçekleştirerek kurucu başkan Yücel Yalçınkaya ve yönetimine güven tazeledi. Birbirinden seçkin konukların katıldığı kongrede konuşan Başkan Yalçınkaya, “Uluslararası yeni projelerin startını bugün veriyoruz” dedi. Merkezi İstanbul Çekmeköy’de […]
 • 02
  ASİAD Heyetinden T.C. Devet Demiryolları Genel Müdürlüğüne Ziyaret
  ASİAD Genel Başkanı Yücel Yalçınkaya, Beraberindeki Başkan Yardımcıları Fahri Yağlı, Sedat Erdem ve Yönetim Kurulu üyesi  Yaşar Karataş  ile birlikte Devlet Demir Yollar Genel Müdürü Ali İhsan Uygun’u makamında ziyaret ettiler. Yapılan görüşmede Asiad’ın Faliyetleri hakkında bilgi sunumu yapıldı. Ziyarettten duydugu memnuniyeti dile getiren DDY Gn. Md. Uygun ASİAD’IN çalışmalarını ilgi ile takip ettiğini belirterek, […]
 • 03
  ASİAD’tan ATO Başkanı Gürsel BARAN’ a Makamında Ziyaret
  ATO Başkanı Gürsel BARAN, ASİAD Genel Başkanı Yücel Yalçınkaya ve beraberindeki Yönetim Kurulu Üyelerini makamında ağırladı. Görüşmede, ATO Başkan Yardımcısı Temel Aktay ile Yönetim Kurulu Üyesi Nuh Acar da yer aldı.
 • 04
  Asiad’tan İstanbul Emniyet Müdürümüz Sn Zafer Aktaş Bey’e Ziyaret
  İstanbul Emniyet müdürümüz Sn Zafer Aktaş Bey’i Asiad (Anadolu birleştirici ve sanayici iş dünyası makamında ziyaret etti. İstanbul gibi metropol bir şehrin güvenliğini en üst düzeyde sağlayan kıymetli İstanbul emniyet müdürü Zafer Aktaş, Asiad başkan yardımcıları ile yönetim kurulu ziyaret ederek İstişareler de bulundu.
 • 05
  İngiltere’de ırkçılık suçlamalarının ardından sosyal medyada ‘monarşinin kaldırılması’ çağrıları yapılıyor
  İngiltere Kraliçesi Elizabeth’in torunu Prens Harry ve eşi Meghan Markle’ın Kraliyet’i ırkçılık ile suçlamasının ardından sosyal medyada “monarşinin kaldırılması” çağrısı yapılırken, Buckingham Sarayı’nın iddiaları soruşturması istendi. LONDRA (AA) – İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth’in torunu Sussex Dükü Prens Harry’nin eşi Meghan Markle’ın oğluna “ten renginin koyu olacağı” endişesiyle “prens” unvanının verilmediği” yönündeki açıklaması, Kraliyet’e yönelik tepkiye […]